,,Veľmi si vážime a ďakujeme za pomoc zo strany členiek OZ Klub železných matiek. V našej nemocnici máme s mobilnými lôžkami dlhoročné skúsenosti a práve vďaka nim sa nám darí zabezpečiť ubytovanie v našej nemocnici pre rodičov, ktorí chcú sprevádzať svoje dieťa počas hospitalizácie. V minulom roku sme zabezpečili ubytovanie pre takmer 60 % rodičov z celkového počtu hospitalizovaných detí a zároveň sme mali dostatok lôžok pre deti v akútnom stave aj tie, ktoré prichádzajú na plánované hospitalizácie, “ povedal generálny riaditeľ DFNsP Bratislava, doc. MUDr. Ladislav Kužela, CSc., MPH.

Dvanásť skladacích postelí v celkovej hodnote takmer 900 eur odovzdala nemocnici Mgr. Katarína Strýčková, predsedníčka OZ Klub železných matiek. Dar bol zakúpený zo zisku, ktorý združenie získalo predajom folklórneho kalendára Železná matka 2017. Po Fakultnej nemocnici v Žiline ide už o druhú nemocnicu, ktorá dostala takýto dar od Železných matiek . „Keď som premýšľala, ako by sme mohli prostredníctvom kalendárového projektu niečo zmeniť k lepšiemu, inšpirovala som sa príbehmi z nášho klubu. Veľa mám rozprávalo o nociach strávených v nemocniciach sediac na stoličke pri lôžku hospitalizovaného dieťaťa. Naša pomoc teda smeruje najmä pre mamy a otcov, ktorí ostávajú v nemocniciach so svojimi deťmi,“ zdôvodnila výber skladacích postelí predsedníčka združenia Mgr. Katarína Strýčková a ďalej doplnila: „Sme rady, že náš dar našiel v detskej nemocnici na Kramároch uplatnenie a pomôže nemocnici vylepšiť ich doterajšiu snahu o komfort sprevádzajúcich osôb.“

Celkom 13 členiek Klubu železných matiek nafotilo odborne etnograficky lektorovaný kalendár Železná matka 2017, ktorý vyšiel na sklonku roka 2016 v počte 1000 kusov. Znázorňoval 13 mám - členiek KŽM v pôvodných sviatočných krojoch vybraných regiónov Slovenska, napr. Myjavy, Terchovej, či Detvy. Dopĺňali ich piesne v nárečí daného regiónu s motívom matky. Verejnosť doma aj v zahraničí sa tak nielen potešila reprezentatívnym kalendárom, ale kúpou prispievala na následnú pomoc do vybraných slovenských nemocníc. 

Galéria

Icecarousel6
Icecarousel5
Icecarousel4
Icecarousel2
Icecarousel1
Recipe: Fruit Pizza with Chocolate-Coconut Cream
 53 Healthy and Flavorful Recipes to Make with Tofu
10 Healthy 4th of July Recipes from Around the Web
Three years dossing at university?
45 Best Healthy Berry Recipes
24 Tricks to Survive Hot Summer Nights
Is It Safe to Work Out Twice a Day?