Vďaka novému jedinečnému prístroju sa tak z ,,umenia“ kanylovať stáva vedecký a spoľahlivý postup. Napichnutie žilky u takýchto maličkých detí je vždy veľmi náročné – sú vystresované, stres   vyplaví adrenalín, ktorý už beztak drobné žilky sťahuje ešte viac. A tým sú veľmi slabo viditeľné. Rovnako tenké detské ručičky sa veľmi rýchlo podchladia, čo tiež sťahuje cievy, ktoré sú tak menšie, ako by lekári potrebovali. ,,Vďaka novému prístroju, ktorý presvieti žilky, lekári a sestry vidia každú jednu, aj tú najtenšiu. Presne sledujú, kade ide a  vedia ju bez problémov napichnúť. Môžu si tak vybrať najväčšiu žilku, ktorú by voľným okom nevideli, lebo nie je na povrchu,“ ocenil mimoriadny prínos prístroja doc. MUDr. Ladislav Kužela, CSc. MPH, generálny riaditeľ Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Bratislava a poďakoval Nadácii Markíza.

,,Je nám cťou a radosťou podporiť prostredníctvom Nadácie Markíza vysoko špecializovanú a najväčšiu detskú kliniku na Slovensku – Neonatologickú kliniku intenzívnej medicíny LF UK a DFNsP Bratislava. Nadácia TV Markíza je symbolom dlhodobo aktívneho a dôveryhodného partnera vo svojej oblasti. BMW je technologický líder v automobilovom priemysle. Toto spojenie troch subjektov dnes prináša poskytnutie  vysoko technologickej nemocničnej pomôcky, ktorá bude moderným spôsobom monitorovať „krvné cesty“ detských pacientov. Veríme, že im, ich rodinám a zdravotníkom to počas vyšetrení prinesie oveľa väčší pokoj a pohodlie a pomôže udržať deti v ich obľúbenej detskej mobilite,“ povedal Michael Kordys, riaditeľ spoločnosti BMW Group Slovakia.

„Spolupráca Nadácie Markíza s Detskou fakultnou nemocnicou s poliklinikou Bratislava sa intenzívne začala rozvíjať už pred niekoľkými rokmi. Stretávame tu odborníkov a personál, ktorí robia všetko pre záchranu malých pacientov a patrí im naša vďaka. Sme veľmi radi, že aj teraz, vďaka partnerovi Nadácie Markíza – spoločnosti BMW Group Slovakia, môžeme lekárom uľahčiť liečbu detí. Spája nás pracovne aj ľudsky jedno a to chuť pomáhať. Za našu spoluprácu sme vďační a sme pripravení na ďalšie výzvy do budúcna“, povedala Dana Šinková, členka Správnej rady Nadácie Markíza.

Galéria

Icecarousel6
Icecarousel5
Icecarousel4
Icecarousel2
Icecarousel1
 53 Healthy and Flavorful Recipes to Make with Tofu
10 Healthy 4th of July Recipes from Around the Web
Three years dossing at university?
45 Best Healthy Berry Recipes
24 Tricks to Survive Hot Summer Nights
Is It Safe to Work Out Twice a Day?
Gimme a Beat: TempoRun App Syncs Music to Your Run