,,Keď sme sa zamýšľali nad novým logom, naša prvá voľba boli študenti tejto prestížnej umeleckej školy. Ich prácu a cit pre vnímavých detských pacientov sme spoznali už v minulosti, keď nám svojimi maľbami ozdobili čakárne pred ambulanciami Kliniky detskej psychiatrie. Naši pacienti z nich dodnes majú veľkú radosť a veríme, že rovnakú radosť budú mať aj z nového loga,“ povedal generálny riaditeľ Národného ústavu detských chorôb, doc. MUDr. Ladislav Kužela, CSc., MPH a poďakoval za návrhy a realizáciu loga študentom ŠÚV, pedagógom a riaditeľovi školy, Milanovi Pagáčovi, akad. mal.

,,Ponuka navrhnúť nové logo pre NÚDCH bola pre našich študentov veľmi zaujímavá ale aj náročná výzva. Navrhnúť niečo, čo by malo vo verejnom priestore fungovať veľa rokov, je určite atraktívne zadanie. Študentky III. ročníka propagačnej grafiky sú vo veku, keď ešte zo zdravotného hľadiska spadajú pod detských a dorastových lekárov, a tak pomyselne navrhovali logo aj „sami pre seba“. Verím, že návrh nového loga „Dúhový motýlik“ od študentky Julky Lengyelovej sa bude verejnosti páčiť tak, ako zaujal malých pacientov,“ povedal Milan Pagáč, akad. mal., riaditeľ ŠÚV v Bratislave.

,,Veľmi nám záležalo na tom, aby si nové logo obľúbili predovšetkým malí pacienti a aby sme pre nich aj prostredníctvom loga vytvárali v našej nemocnici priateľské prostredie. Preto sme aj ich vtiahli do spolupráce,“ doplnil Ladislav Kužela. Prvotné návrhy loga, tak ako ich navrhli študenti, boli následne predstavené malým pacientom NÚDCH - ambulantným aj hospitalizovaným, ktorí hlasovaním rozhodli o ,,svojom“ novom logu. S hlasovaním hospitalizovaných pacientov nám pomohli pani učiteľky a vychovávateľky Základnej školy pri zdravotníckom zariadení a Materskej školy pri zdravotníckom zariadení.

 

Galéria

Icecarousel6
Icecarousel5
Icecarousel4
Icecarousel2
Icecarousel1
 53 Healthy and Flavorful Recipes to Make with Tofu
10 Healthy 4th of July Recipes from Around the Web
Three years dossing at university?
45 Best Healthy Berry Recipes
24 Tricks to Survive Hot Summer Nights
Is It Safe to Work Out Twice a Day?
Gimme a Beat: TempoRun App Syncs Music to Your Run