Národný ústav detských chorôb spúšťa nový typ komunikácie, ktorou chce terapeuticky pôsobiť na negatívne faktory, ktoré ovplyvňujú detského pacienta vstupom na pôdu nemocnice. Rovnako veľkú záťaž prežívajú aj rodičia. „Je úplne samozrejmosťou, že vaše dieťa je to najdôležitejšie, čo máte a jeho zdravie prevyšuje akékoľvek iné ľudské hodnoty. Môžete nám ale veriť, že každé jedno dieťa, každý  jeden detský pacient, je pre nás najvyššia priorita. Pre našich pacientov ale chceme viac. To, že poskytujeme špičkovú zdravotnú starostlivosť, berieme ako samozrejmosť, ale vieme urobiť oveľa viac. A  vy, rodičia, a najmä vaše deti, si to zaslúžite, “ vysvetlil potrebu zvýšiť štandard služby aj mimo poskytovania zdravotnej starostlivosti generálny riaditeľ Národného ústavu detských chorôb, doc. MUDr. Ladislav Kužela, CSc., MPH.

Projekt pacientsky orientovanej komunikácie zahŕňa sériu edukačných článkov, videí a rozhovorov s najlepšími odborníkmi v rámci ústavu. Túto komunikáciu spúšťa na svojich sociálnych sieťach.

„Rodičom detí chceme prinášať relevantné a najmä odborné informácie, ktoré sa týkajú zdravia ich detí. Súčasná doba však vyžaduje aj zmenu vnímania informácie, preto budeme pripravovať aj rôzne edukačné videá, video-pomôcky pre deti, aby pobyt v našej nemocnici bol pre ne čo najmenej zaťažujúci, “ doplnil generálny riaditeľ NÚDCH, Ladislav Kužela.

Najnovšie video má premiéru už túto sobotu na sociálnom profile NÚDCH a bude o tom, ako postupovať na Oddelení urgentného príjmu (OUP), aby prijatie a ošetrenie bolo čo najrýchlejšie a najmenej stresujúce pre detského pacienta.

Pravidelná online hodinka s riaditeľom

Spätná väzba bola pre NÚDCH vždy veľmi dôležitá, preto sa generálny riaditeľ NÚDCH bude online venovať pripomienkam a konštruktívnej kritike. Ide vôbec o prvého riaditeľa nemocnice na Slovensku, ktorý bude komunikovať s rodičmi pacientov priamo. Začneme už budúci pondelok, 3. júna o 10. 00 hod., kedy bude na sociálnej sieti nemocnice hodinu odpovedať na pripomienky a otázky rodičov. Túto formu by si ústav chcel zachovať ako pravidelnú online hodinku s riaditeľom.

Prosíme vás o pripomienky

Generálny riaditeľ nemocnice zároveň prosí rodičov o pripomienky. ,,Chceme vedieť, v čom vieme byť nápomocní, čo vieme zlepšiť, čo sa vám u nás páčilo, ale aj to, k čomu ste mali výhrady. Sme toho názoru, že konštruktívna kritika vždy pomáha. Teším sa na vás a verím, že sa naše Online s riaditeľom stane pravidelnou súčasťou našej komunikácie, ktorá pomôže, najmä vám a vašim deťom, ktoré potrebujú našu odbornú pomoc a určite si to zaslúžia.“

 

Galéria

Icecarousel6
Icecarousel5
Icecarousel4
Icecarousel2
Icecarousel1
 53 Healthy and Flavorful Recipes to Make with Tofu
10 Healthy 4th of July Recipes from Around the Web
Three years dossing at university?
45 Best Healthy Berry Recipes
24 Tricks to Survive Hot Summer Nights
Is It Safe to Work Out Twice a Day?
Gimme a Beat: TempoRun App Syncs Music to Your Run