Detská otorinolaryngologická klinika (DORLK), LF UK a NÚDCH Limbová ul. č. 1, Bratislava, 833 40

MUDr. Irina Šebová CSc., MPH, prednostka, tel. č.+421 2 59371 448, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

MUDr. Andrea Jovankovičová, primárka, tel.č.+421 2 59371 244, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Mgr. Eva Števicová, vedúca sestra, tel.č.+421 2 59371 207, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Detská ORL klinika je jediné špecializované klinické lôžkové zariadenie pre ORL choroby detského veku na Slovensku, ktoré sa zameriava na diagnostiku a liečbu týchto ochorení u detí od narodenia do 19 rokov a jedna z dvoch ORL detských kliník na Slovensku. Na DORLK lekári diagnostikujú a liečia pacientov z celého Slovenska. Ročne na 15 lôžkach hospitalizujú 1 455 pacientov, z nich viac ako 37 % sú mimo bratislavskí pacienti. Vykonajú 1 364 chirurgických výkonov, 2 103 endoskopických výkonov v lokálnej anestézii a 162 endoskopických výkonov v celkovej anestézii. Klinika sa venuje celej škále diagnóz odbore ORL. V ambulanciách kliniky ročne ošetria celkovo 22 590 pacientov, z nich takmer 6 500 v ambulancii ústavnej pohotovostnej služby, ktorá ja zároveň ORL pohotovostnou službou pre deti z celého západoslovenského regiónu.

DORLK sa zameriava na diagnostiku a liečbu vrodených anomálií a chorôb ucha, nosa a krku u detí. Zaoberá sa vrodenými a získanými chorobami horných a dolných dýchacích orgánov, hltana, pažeráka a slinných žliaz, obštrukčnými poruchami dýchania v spánku u detí, diagnostikou poruchy sluchu objektívnymi metódami od novorodeneckého veku a liečbou porúch sluchu, ako aj diagnostikou a liečbou porúch iných zmyslových orgánov – čuchu a chuti. Vykonávajú tiež urgentnú a plánovanú liečebnú a diagnostickú bronchoskopiu.

Pracoviská kliniky

Centrum jednodňovej chirurgie - vykonáva adenotómie u detí. V klimatizovanej miestnosti sú rodičia a deti po zákroku až doprepustenia do domácej starostlivosti v popoludňajších hodinách toho istého dňa. Centrum jednodňovej chirurgie ročne vykoná takmer 600 adenotómií.

Ambulancie kliniky

Konziliárna ambulancia a ambulancia ÚPS prízemie, blok A, vedľa lôžkovej časti kliniky

Endoskopická ambulancia , prízemie blok A, vedľa lôžkovej časti kliniky

ORL ambulancia, 3.poschodie, blok D v poliklinickej časti. V ambulancii je komplexne zariadená audiometrická miestnosť a miestnosť na skríningové vyšetrovanie sluchu u novorodencov a malých detí. V rámci audiometrickej miestnosti je možné urobiť aj orientačné vestibulárne vyšetrenie.

Logopedická ambulancia, 3. poschodie, blok D v poliklinickej časti.

Vedeckovýskumná činnosť a výskumné granty

Vo vedeckovýskumnej činnosti sa klinika zameriava na včasnú diagnostiku, liečbu a etiológiu porúch sluchu u novorodencov a najmenších detí (výsledkom je zavedenie povinného skríningu sluchu u novorodencov na Slovensku), na imunologickú funkciu tonzíl a riešenie získaných a vrodených chorôb hrtana.

Grant UK Bratislava – vplyv konjugovaných pneumokokových vakcín na nosohltanové nosičstvo u detí do 5 rokov. Prebieha od 03/2012 do 1.9.2013

Grant VŠ sv. Alžbety – Otitis media acuta u detí do 4 rokov na Slovensku. Prebieha od 01/2012 do 1.8.2013.

MUDr. Matúš Mačaj, hlavný investigátor grantov

Informácie pre rodičov

Základné informácie potrebné k hospitalizácii pacienta dostanú rodičia a zákonní zástupcovia dieťaťa pri plánovaní termínu hospitalizácie. Viac informácií dostanú na tel. kl. 132. Objednať nadštandardnú izbu odporúčame čo najskôr po naplánovaní termínu hospitalizácie. Viac informácií ohľadne ubytovania sprievodcu dieťaťa poskytne vedúca sestra DORLK na tel. kl. 207. 

Na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. môžete adresovať svoje otázky alebo pripomienky.

 

Galéria

Icecarousel6
Icecarousel5
Icecarousel4
Icecarousel2
Icecarousel1
 53 Healthy and Flavorful Recipes to Make with Tofu
10 Healthy 4th of July Recipes from Around the Web
Three years dossing at university?
45 Best Healthy Berry Recipes
24 Tricks to Survive Hot Summer Nights
Is It Safe to Work Out Twice a Day?
Gimme a Beat: TempoRun App Syncs Music to Your Run