Oddelenie liečebnej výživy novorodencov a dojčiat (OLVNaD)

 

MUDr. Jarmila Hornová, PhD., vedúca metodická lekárka

tel. č.: +421 259371 311, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

MUDr. Katarína Vicianová, vedúca metodická lekárka

Tel. č. : +421 2 59371 662, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Mgr. Daniela Tančáková, vedúca sestra

Tel. č.: +421 2 59371 235, e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Ďalšie kontakty:

Oddelenie liečebnej výživy novorodencov a dojčiat

Tel. č.: +4212 59371 236

 

Banka ženského materského mlieka

Tel. č.: +421 259371 847

 

Dieťa potrebuje pre svoj zdravý vývoj nielen lásku, citové zázemie, každodennú starostlivosť, ale predovšetkým primeranú správnu výživu. Zdravá výživa podporuje normálny telesný a duševný vývin a zároveň je základom rozvoja imunitného systému, odolnosti a celkovej výkonnosti dieťaťa, môže pozitívne a dlhodobo ovplyvniť zdravie aj v dospelosti.

Stravu nutrične kvalitnú, zdravotne a hygienicky nezávadnú poskytuje pre malých pacientov pracovisko Oddelenie liečebnej výživy novorodencov a dojčiat (OLVDN). Zabezpečuje prípravu, dávkovanie a distribúciu fyziologickej a liečebnej výživy pre novorodencov a dojčatá na lôžkových oddeleniach nemocnice a špeciálnu výživu na základe individuálnych rozpisov stravy. Vykonáva poradenstvo pre rodičov pacientov a edukáciu v oblasti prípravy a podávania dojčenskej výživy a špeciálnych diét. Sústavnú kontrolu hygieny prípravy pokrmov a realizáciu preventívnych opatrení zameraných na zdravotnú bezpečnosť stravy zabezpečuje odborne vyškolený personál.

V stravovacom zariadení pracujú 4 sestry, 3 asistentky liečebnej výživy – špecialistky, sanitárky a pomocný personál. Prevádzku riadi vedúca sestra, ktorá organizuje, plánuje, koordinuje a kontroluje celý proces zabezpečovania fyziologickej a liečebnej výživy pre novorodencov a dojčatá v rámci zdravotníckeho zariadenia. Po odbornej stránke prevádzku riadi lekár - pediater.

 

Galéria

Icecarousel6
Icecarousel5
Icecarousel4
Icecarousel2
Icecarousel1
 53 Healthy and Flavorful Recipes to Make with Tofu
10 Healthy 4th of July Recipes from Around the Web
Three years dossing at university?
45 Best Healthy Berry Recipes
24 Tricks to Survive Hot Summer Nights
Is It Safe to Work Out Twice a Day?
Gimme a Beat: TempoRun App Syncs Music to Your Run